| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.04.2017

Ивановски повторно го „тресна“ Хајдук

Македонскиот интернацоналец, Мирко Ивановски повторно ја „затресе“ мрежата на Хајдук. Со неговиот погодок. Славен Белупо извлече реми 1:1.

Мирко Ивановски повторно ја „затресе“ мрежата на Хајдук. Со неговиот погодок. Славен Белупо извлече реми 1:1. Домашниот тим во 66. минута поведе со 1:0, шест минути подоцна, македонскиот интернационалец од белата точка израмни на 1:1.
Ивановски и на првата средба против Хајдук постигна гол, но тогаш за победа.
По 27. коло, Славен Белупо е на петото место на табелата со 20 бода.

 

 Датум: 08.04.2017, 18:10
Статијата е прочитана 1477 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense