| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Збогум капитене, ечеше на „Опел“ арената

Мајнц му оддаде почит на својот поранешен капитен, Николче Новески на егзбицискиот меч меѓу „Тим Мајнц“ и „Тим Николче“, на кој се собраа легендите на тимот

Пред 13-тина илјади гледачи беа и  тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, Ивица Класниќ, Марко Розе, Јоханес Гаис, Бо Свенсон, Роберт Попов и други фудбалски имиња за да го одиграат егзибицискиот меч под наслов „Николче и пријателите“.  Тимот предводен од Јигрен Клоп на крајот беше подобар со 8:5

\
Датум: 02.09.2017, 19:41
Статијата е прочитана 1967 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense