| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.01.2018

ПАЛЕРМО РИЗИКУВА 50.000.000 ЕВРА СО НЕСТОР

Ризикот е голем за Палермо ако го продаде Илија Несторовски. На „вага„“ се ставаат бројките

Илија Несторовски секој преоден рок го продаваат. Се вртат милионски суми, се нижат клубови од Италија, Англија, Шпанија... Но на крајот тој останува „розов“ и во дресот на Палермо. Потпиша нов договор голгетерот пред неколку недели. Сега платата му е за 25% поголема од оние 25.000 на месец кои ги заработуваше нашиот прв репрезентативен шпиц.
Која е вистината за овој јануари!? Илија Несторовски е прв пик на Торино кој за огромна сума го продава Белоти. Палермо може да наплати до 10.000.000 евра за продажбата на својот најдобар фудбалер. Но тоа е далеку од рекордните суми на Зампарини и неговите огромни милионски трансфери. Но тоа би бил и најскапиот Македонец. Сепак сега е дигитронот во раката на првиот човек на клубот од Сицилија.

ВЛЕЗ ВО СЕРИЈА А - 50.00.000 ЕВРА
Ризикот е голем за Палермо ако го продаде Илија Несторовски. На „вага„“ се ставаат бројките. Ако „розевите“ се вратат во Серија А тие би заработиле само од ТВ права околу 50.000.000 евра. Тоа е огромна сума која води кон насоката дека нема потреба од продажба на капитенот чија што сума и во јуни би била 10.000.000 евра во најмала рака. Ако се земе во предвид тоа дека Зампарини секогаш го интересираат цифрите и добивката тогаш е многу јасно дека оваа зима мала е веројатноста Несторовски да биде продаден.

НЕСТОРОВСКИ: САКАМ СО ПАЛЕРМО ВО ЕЛИТАТА
И додека се прават шемите, додека медиумите на големо пишуваат за трансферот на Илија нетсоровски во Торино се случува изјава на голгетерот за медиум од осровото.
„Среќен сум во Палермо. Тука добро сум вклопен, играме добро и на добар пат сме да бидеме први на крајот од сезоната. Сакам со Палермо да се вратам во Серија А. Тоа е нашата цел во оваа сезона“, изјавува Илија Несторовски во екот на преодниот рок.Датум: 13.01.2018, 12:01
Статијата е прочитана 2468 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense