| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2018

Еуромилк го освои „Вуко Каров“

Денеска се одржа традиционалниот турнир во Кавадарци, а освојувач е скопскиот второлигаш, со еден триумф и едно реми.

Тимот на Еуромилк е освојувач на овогодинешното издание на турнирот Вуко Каров. Лисичани беа подобри од екипите на Тиквеш односно Тетекс, во тромечот кој се играше по италијански систем. Туернирот беше отворен со мечот Тиквеш – Тетекс кој заврши 3:1, потоа Еуромилк и Тетекс одиграа без голови, за да Чаволи со гол го реши третото полувреме помеѓу Еуромилк и Тиквеш. За голман на турнирот е прогласен Мирза Дураковиќ од Еуромилк, а за играч на турнирот Ѓорѓи Мојсов од Тиквеш.
Датум: 25.02.2018, 17:31
Статијата е прочитана 2273 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense