| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2018

Флориан Кадриу потпиша за Ренова

Екс играчот на Шкупи и Работнички е нов член на тимот на Ренова.

Флориан Кадриу нема да биде дел од тимот на Локомотив Пловдив каде што мина извесен период мина на тренинзи, туку е нов член на тимот на Ренова. Напаѓачот веќе е во Охрид и тренира со тимот, а воедно ова е петто ново име во таборот на „Гипсарите“.
Претходно пристигнаа бразилецот Фернандо Силва, Дарко Стојанов, Влатко Стојановски, Дејан Цветаноски.Датум: 29.01.2018, 13:48
Статијата е прочитана 842 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense