| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.07.2017

Украински судии за Вардар на реваншот

УЕФА им додели арбитри од Украина на Вардарци за реванш дуелот, на кои ова ќе им биде прво исксутво во ЛШ

Украинскиот арбитар Анатолиј Жабченко ќе го суди реванш натпреварот помеѓу Вардар и Малме во рамките од 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Помошници на Жабченко ќе му бидат Александр Војток и Сергеј Бекер. Четврти арбитар ќе биде Александр Дердо.

Интересно е тоа што оваа судиска четворка до сега нема отсудено ниту еден натпервар од Лигата на шампионите. Имаат судено само во квалификациите од Лигата на Европа и тоа на седум меча.Датум: 14.07.2017, 17:06
Статијата е прочитана 1046 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense