| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.06.2017

Петлињата на Работнички го освоија Купот на Македонија

Младите „романтичари“ генерација 2002 година со 3:2 славеа над Вардар

Уште еден куп трофеј за младинската школа на Работнички. Денеска во финалето на Купот на Македонија за петлиња, младите „романтичари“ со 3:2 го победија Вардар и со тоа го освоија драгоцениот пехар. Стрелци на головите за Работнички беа Костески, Хоџиќ, Рамадани додека за Вардар беше Игнатов кој со двата гола успеа само да намали на 2:3.Датум: 06.06.2017, 13:13
Статијата е прочитана 1451 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense