| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2017

(ВИДЕО) Се „кинеа“ мрежите на тренингот на Шкендија


Шкендија попладнево на Градскиот стадион во Тетово го одржа еден од последните тренинзи пред неделното супер - дерби со Вардар


Шкендија максимално се подготвува за многу важниот дерби меч со Вардар во недела во Скопје. Се разработуваат разни варијанти од тактиката која тренерот Томас Брдариќ смета дека ќе биде победничка. Интересно е тоа што на денешниот тренинг, еден од последните пред дербито, се вежбаше како тоа да се совлада голманот на Вардар. Со оглед на тоа дека се „кинеа“ мрежите од страна на Хасани и другарите, вардарци и тоа како треба да бидат загрижени.Датум: 24.02.2017, 19:43
Статијата е прочитана 3472 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense