| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2017

Несторовски на „радарот“ на Рома!

Од таборот на римјаните велат дека имаат позитивно мислење за напаѓачот на Палермо и дека тој би можел да биде една од трансферните цели на „волчицата“

Илија Несторовски бил трансферна цел на гигантот Рома. Така барем велат информациите од Италија. Екс директорот на Рома, Сабатини, потврди дека Несторовски е интересен за римјаните. Но, сепак проблемот е во тоа што не се знае колку бил моќен неговиот наследник Федерик Масара, да го донесе Македонецот во тимот на Лучано Спалети.Датум: 24.01.2017, 14:46
Статијата е прочитана 1427 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense