| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.02.2017

Дамчевски се договори со Мезоковешд

„Се е договорено, и денеска потпишувам за Мезоковешд“, ни изјави Дамчевски

Некогашниот македонски репрезенативец Александа Дамчевски во текот на денешниот ден ќе стане дел од унгарскиот Мезоковешд. Тој ги договори сите детали, и денеска треба да пристигне во Унгарија и да потпише со овој тим.

„Се е договорено, и денеска потпишувам за Мезоковешд“, ни изјави Дамчевски.

Тој беше пред трансфер во Спартак Суботица, но во последен миг трансферот пропадна, а беше на проба во полска Јагелонија.Датум: 16.02.2017, 10:13
Статијата е прочитана 1180 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense