| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.09.2017

Гама тргна со Работнички

*„За мене голем предизвик е да се биде тренер на „романтичарите““ истакнува Горан Станковски кој утринава го имаше првиот тренинг со екипата на Работнички


Од денеска започнува тренерска ера на Горан Станковски во Работнички. Тој утринава го имаше првиот тренинг со фудбалерите на тимот од Градски парк.
„За мене голем предизвик е да се биде тренер на Работнички. Благодарност до раководството на укажаната доверба. Ќе работиме напорно, овие играчи не заслужуваат да бидат таму каде што се сега на табелата“ истакна Станковски кој своето деби ќе го има на мечот со Силекс.
Датум: 26.09.2017, 11:53
Статијата е прочитана 877 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense