| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2017

Ангелов: Се враќам на крајот на февруари

Виктор Ангелов зимава ќе паузира. Ја направи неопходната операција на препоните, и сега следува рехабиллитационен период

Нашиот млад репрезентативец се реши на ваков потег затоа што проблемите со повредата веќе беа сериозни.
„Подолг период бев со болки. Не можев ниту да трчам како што треба, ниту да шутнам. Ја направив операцијата и еве сега само што протистигнав во Будимпешта. Ќе разговарам со клубот каде е најдобро да ја направам рехабилитацијата, дали во клубот или пак на некое друго место. Ќе видиме. Едно е јасно, паузата ќе трае од четири до шест недели максимум, а тоа значи дека ќе се вратам некаде на крајот на февруари“ - вели Ангелов.Датум: 16.01.2017, 15:32
Статијата е прочитана 1737 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense