| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2017

Вардар без Демири, Шкендија без Вујчиќ

Познати се стартните единаесет на двете екипи за мега - дербито


Гоце Седлоски и Томас Брдариќ на околу 30 минути пред стартот на супер - дербито, ги открија „картите“. Вардар мечот ќе го започне без Бесир Демири кој е на клупата, па така ова е составот на шампионот кој ќе го започне мечот: Гачевски, Попов, Грнчаров, Блажевски, Којашевиќ, Барсегјан, Велковски, Глигоров, Хамбарѕумјан, Новак, Фелипе. Шкендија пак ќе го започне мечот со напаѓачки состав: Јовановски, Бејтулаи, Алими, Цуцули, Ибраими, Тотре, Меџедовиќ, Хасани, Челиковиќ, Чолак, Абдурахими. Штефан Вујчиќ е на клупата на резерви.Датум: 26.02.2017, 13:16
Статијата е прочитана 1942 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense