| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.03.2017

Мечкаровски на дербито Пелистер - Работнички

Димитар Мечкаровски од Скопје е судијата кој со ждрепка е одлучено да го води мечот меѓу Пелистер и Работнички

Александар Ставрев пак ќе му суди на шампионот на мечот со Брегалница, додека во Тетово главен арбитар ќе биде Дејан Јакимовски. Мечот Силекс и Македонија ЃП ќе го суди Марјан Маркоски од Охрид а Ристе Сејменов ќе суди на дуелот Шкупи - Ренова.


ВАРДАР - БРЕГАЛНИЦА
Судија: Александар Ставрев (Скопје). Помошници: Марјан Кировски и Дејан Костадинов (Скопје). Четврти: Константин Влахо (Скопје).

ПЕЛИСТЕР - РАБОТНИЧКИ
Судија: Димитар Мечкаровски (Скопје). Помошници: Дејан Неделкоски и Гоце Петрески (Скопје). Четврти: Никола Костенчев (Скопје).


СИЛЕКС - МАКЕДОНИЈА ЃП
Судија: Марјан Маркоски (Охрид). Помошници Жарко Тодоровски (Охрид) и Ацо Мацески (Струга). Четврти: Марјан Ецкоски (Охрид).

ШКУПИ - РЕНОВА
Судија: Ристе Сејменов (Струмица). Помошници: Горан Манасиев и Петар Новачев (Велес). Четврти: Стојанче Трпчевски (Кавадарци).


ШКЕНДИЈА - ПОБЕДА
Судија: Дејан Јакимовски (Скопје). Помошници: Никола Караколев (Штип) и Игор Ширилов (Скопје). Четврти: Стојанче Стојанов (Штип).Датум: 10.03.2017, 13:17
Статијата е прочитана 1644 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense