| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.06.2017

Шкендија прва стартува на евро - сцената

Тетовци попладнево во Струмица со почеток од 18 часот ја дочекуваат Дачија од Молдавија

Шкендија е првата наша екипа која ќе започне со евро настапите. Попладнево со почеток од 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица, тетовци ја дочекуваат молдавската Дачија во рамките на првиот меч од првото квалификациско коло во Лигата на Европа.
Гостите од Кишињев се квалитетен состав, достоен за респект, но сепак домашната јавност од Шкендија очекува да се мине оваа прва пречка.

 Датум: 29.06.2017, 14:40
Статијата е прочитана 1390 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense