| контакт | маркетинг
КОШАРКА

06.03.2018

Хендрикс штрајкува

Големите финансиски проблеми во кои се наоѓа клубот Галатасарај, кулминирале денеска.

Според пишувањата на турските медиуми, кошаркарите на истанбулскиот гигант не тренирале, а тројца од странските играчи (Американците, од кои едниот е Ричард Хендрикс кој има и македонски пасош), најверојатно ќе го напуштат клубот во најкраток рок. Клубот доцни два месеци со исплата на платите, и играчите може да си заминат како слободни агенти.
Ова „трио“ одбило да ги извршува своите обврски, па тренерот Октај Махмути на кого денеска му е роденден, одлучил да го откаже тренингот.

 Датум: 06.03.2018, 19:03
Статијата е прочитана 510 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense