| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.03.2017

Сефери: И благодарам на ФФМ но ќе играм за Албанија!

Таулан Сефери и дефинитивно во иднина ќе игра за нашиот западен сосед

Без разлика што селекторот Благоја Милевски упати повик до него, сепак Таулан Сефери ќе игра за Албанија. Фудбалерот на Јанг Бојс тоа го изјави за „Лајмпрес“ во текот на денешниот ден.
„Добив повик од двете селекции за настап но решив да ја прифатам онаа на Албанија. И благодарам на Фудбалската Федерација на Македонија за повикот но јас заедно со моето семејство решив во иднина да играм за селекцијата на Албанија“ изјави младиот фудбалер.

 Датум: 14.03.2017, 15:44
Статијата е прочитана 7695 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense