| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.03.2017

Македонија се бореше за првото, а на крајот заврши на третото место

Македонската репрезентација до 18 години беше поразена од Норвешка со 3-1 во мечот за првото место на турнирот „Четири нации“.

Македонската репрезентација до 18 години беше поразена од Норвешка со 3-1 (2-1) во мечот за првото место на турнирот „Четири нации“, кој се одржа во Рига. Со овој пораз младите фудбалери на крајот завршија на третото место, поради ремито со Украина.Датум: 27.03.2017, 13:24
Статијата е прочитана 1387 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense