| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2017

Шкендија се оградува од ситуацијата во ОФС Тетово

Попладнево ФК Шкендија, преку реакција на својот прв човек излезе со свое видување во врска со настаните околу Изборното Собрание на ОФС Тетово

Шкендија се оградува од целата ситуација која настана во и околу ОФС Тетово. Тоа го искажа претседателот на клубот Абдулменаф Беџети преку допис објавен на клупскиот сајт...

„Ние сме независен субјект, а тоа се однесува и за структурата на ОФС Тетово па и за трката за избор на раководство на ФФМ. Не сме за никого од страните и ние сме за единство и ефикасност во развојот на спортот, посебно во фудбалот“ се вели покрај другото во реакцијата на тетовскиот клуб.Датум: 26.01.2017, 18:17
Статијата е прочитана 3042 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense