| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Грчки репрезентативец шири национализам (ФОТО)

На социјалните мрежи фудбалерот објавил грчка песна за Македонија, и на крајот стори реченицата „Македонија е Грчка“


Ширење на национализам и расизам е нешто против кое УЕФА се бори веќе со години наназад. Меѓутоа тоа тешко им оди кога станува збор за нашиот јужен сосед. Пред неколку месеци во Солун видовме транспарент „Македонија е Грчка“ за време на натпреварот со Шалке. Меѓутоа ПАОК освен казна за недолично однесување на навивачите, не доби никаква казна за тој транспарент.

Меѓутоа најновата политичка провокација доаѓа од поранешниот играч на ПАОК, Стефанос Атанасиадис. Тој денеска на социјалните мрежи објави песна за Македонија, и долу напиша: „Македонија е Грчка“.

Атанасиадис е роден во близината на Солун. Тој настапувал за селекцијата на Грција 12 пати. Тој во моментов игра за тимот на Хапоел Хаифа.
Датум: 11.01.2018, 12:38
Статијата е прочитана 2050 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense