| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.06.2017

Новаци по сензација

Попладнево во Штип, со почеток од 17 часот, ќе се одигра првиот дуел од бараж - двомечот за Прва лига меѓу Шкупи и Новаци

Ќе успее ли Новаци да ја испише својата клупска историја и за прв пат во самостојна Македонија да избори пласман во елитната лига. Тоа ќе го дознаеме по бараж - двомечот со Шкупи. Првиот дуел се игра денеска во Штип од 17 часот а реваншот исто така во градот под Исарот во среда, на 7 јуни.Датум: 04.06.2017, 14:40
Статијата е прочитана 2917 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense