| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

02.11.2017

ЕКСКЛУЗИВНО: Гонзалез е нов тренер на ПСЖ!!!

Вардаровиот стратег веќе го потпишал договорот, а во текот на денешниот ден треба да биде промовиран како нов предводник на „светците“

Официјално е! „Македонски спорт“ дознава дека Раул Гонзалез заминува од клупата на европскиот првак Вардар на крајот на сезонава. Шпанецот, кој како млад и надежен тренер дојде во редовите на македонскиот првак а како освојувач на Лигата на шампионите ќе седне на клупата на еден од најбогатите клубови во светот францускиот шампион, Пари Сен Жермен.
Гонзалез веќе го потпишал договорот, а Французите во текот на денешниот ден треба да го промовираат новиот предводник на „светците“, кој ќе го превмезе местото на Звонимир (Нока) Сердарушиќ.

*Повеќе прочитајте во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“

*Превземањето на оваа информација без дозвола од „Македонски спорт“ ќе биде санкционирано според ЗаконотДатум: 02.11.2017, 12:45
Статијата е прочитана 12900 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense