| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.10.2017

Македонија У-17 тргна со реми

*Во првиот меч од квалификациите во Скопје, нашите надежи денеска одиграа 0:0 против БиХ


За селекции до 17 години, Македонија и БиХ одиграа 0:0 на првиот меч од квафикациите кои се одржуваат во Скопје. Во натпревар без многу шанси, момците на Горан Станиќ го освоија првиот бод во првиот натпревар. На вториот меч во оваа група Словачка ја победи Молдавија со 2:0.Датум: 02.10.2017, 17:13
Статијата е прочитана 993 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense