| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.04.2017

Македонија го совлада Азербејџан со 1-0

Македонската репрезентација до 18 години ја победи селекцијата на Азербејџан со 1:0 на првиот контролен натпревар на гостински терен во Баку.

Бојан Колевски во 75. минута го постигна голот за победа на нашата репрезентација. Македонија беше подобар противник во текот на целиот натпревар, во првото полувреме Трапановски и Фазлагиќ ги имаа најдобрите шанси за погодок, но не реализираа.
Михаил Маневски одлично асистираше во 75. минута, остро нафрли во петерецот на Азербејџан, а Бојан Колевски со глава ја смести топката во голот на противникот.

Азербејџан - Македонија 0:1 (0:0)
Стрелци: 0:1 Бојан Колевски 75`
Македонија: Христијан Стефковски, Тодор Тодоровски, Михаил Маневски (Христијан Делевски 85`), Бане Маневски (Филип Стојчевски 46`), Аргон Руфати, Антонио Митрев, Марко Ферукоски, Бојан Миовски (Марио Станковски 66`), Никола Богдановски, Енис Фазлагиќ, Кристијан Трапановски (Кирил Ристовски 66`); Селектор: Вујадин СтанојковиќДатум: 12.04.2017, 15:49
Статијата е прочитана 926 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense