| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Запад: Петров во 90. минута донесе триумф во Ѓорче


*„Лавовите“ дури во самиот финиш на мечот успеаја да дојдат до победа над Новаци, и тоа со голот на Филип Петров


Искусниот напаѓач Филип Петров е херојот на Македонија ЃП. Тој во 90. минута успеа да ја затресе мрежата на Новаци и на својот тим да му донесе важен триумф. „Лавовите“ во текот на целиот меч доминираа, имаа шанса но мечот го решија во последните мигови.
Инаку мечот започна со неколку минутно задоцнување поради немање на Брза помош. Со голот на Илија Далчески во второто полувреме фудбалерите на Лабуништа ја победија Локомотива и освоија големи бодови во битката за опстанок.
Тетекс пак успеа да го победи фаворитот, составот на Струга Трим Лум со 2:0 и да освои три бода. Од стружани пак како аспиранти за врвот секако дека се очекуваше да се изборат за подобар резултат. „Штофарите“ во текот на целиот меч доминираа и имаа повеќе шанси за гол, но реализирале само две.


РЕЗУЛТАТИ - 15. КОЛО
МАКЕДОНИЈА ЃП - НОВАЦИ 1:0
ЛАБУНИШТА - ЛОКОМОТИВА 1:0
ТЕТЕКС - СТРУГА ТРИМ ЛУМ 2:0
ВЛАЗЕРИМИ - ГОСТИВАР 0:1
ЗАЈАЗ - ЕУРОМИЛК (13.03.2018)

ТАБЕЛА
1. Гостивар 28 бодови, 2. Македонија ЃП 26, 3. Влазерими 25, 4. Струга Трим Лум 24, 5. Лабуништа 22, 6. Еуромилк 20, 7. Тетекс 19, 8. Локомотива 18, 9. Зајаз 12, 10. Новаци 7 бодовиДатум: 06.03.2018, 16:17
Статијата е прочитана 1559 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense