| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.04.2017

Горан Стојановски е нов тренер на Тиквеш

Смена на клупата на кавадаречкиот второлигаш, екс фудбалерот на Тиквеш и Беласица е новиот тренер кој дојде на местото на Блажо Панов. Има и нов директор на клубот

По неколкуте неуспешни резултати на тимот, претседателот на ФК Тиквеш Илија Темелковски заедно со соработниците се реши за смена на тренерската клупа. Досегашниот тренер Блажо Панов е сменет, иако Панов се користеше и како тренер со лиценца, а на негово место назначен е Горан Стојановски, некогашен фудбалер на Тиквеш и Беласица. Во работата со тимот ќе му помага Борче Митрев. Има смена и на директорското место, па така на местото на Диме Лазов за нов директор на клубот е поставен Ѕвонко Костов.Датум: 26.04.2017, 12:50
Статијата е прочитана 6544 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense