| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2018

Шкендија оди на +11...

Лидерот има нерасчистени сметки со Академија Пандев, мотив повеќе ќе биде и вчерашниот пораз на Вардар од Работнички

Шкендија денеска има супер шанса се чини да стави печат на титулата. Имено лидерот во случај на триумф над Академија Пандев, натпреварот се игра од 14 часот под Шара, ќе ја зголеми разликата во однос на Вардар на цели 11 бодови и тоа ќе биде крај на битката за титулата. Инаку Шкендија има нерасчистени сметки со струмичани. Тие во есенскиот дел ги победија тетовци со 3:2 во еден од најинтересните мечеви во оваа сезона.
Датум: 25.02.2018, 09:53
Статијата е прочитана 903 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense