| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.08.2017

Грифони стигна во Струмица

Џулио Грифони пристигна во Струмица и му се приклучи на тимот на Академија Пандев

Ексиграчот на Фиорентина, Прато, Месина и на уште неколку италијански клубови ќе биде најновото и, очигледно, најголемо засилување за струмичани ова лето, затоа што тие најавија дека тој со сигурност потпишува договор. Секако, најпрво треба да бидат направени лекарските прегледи и доколку сѐ биде во ред, ќе нема никакви проблеми да биде промовиран како новитет.
Датум: 03.08.2017, 20:57
Статијата е прочитана 2376 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense