| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.07.2017

Лесно му е на Култхард со Новески

Легендата на Мајнц, Николче Новески беше дел од добротворниот меч „Шампиони за добротворност“ во Мајнц, играјќи во чест на Михаел Шумахер заедно со многу легенди на германскиот и светски спорт

Овогодишниот меч беше во чест на Михаел Шумахер, во ко-организација со синот на Шуми, Мик, и на него беа голем број на ѕвезди во германскиот спорт. „Новицки ол-стар тимот“ на Дирк Новицки загуби со 6:7 од „Шумахер и пријателите“ тимот на Мик Шумахер.
Пред 16.175 гледачи играа Гералд Асамоа, Лукас Подолски, ракометарот Штефан Кречмар, легендарниот скокач Свен Ханавалд, како и екс-Ф1 возачот Дејвид Култхард.
Датум: 04.07.2017, 19:10
Статијата е прочитана 2958 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense