| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

Ристовски: Шпанија е друга димензија

„Пресилен тим кој што заслужено победи. За голот што да кажам, ја шутнав силно топката и погодив“ изјави стрелецот на голот за нашиот тим

Стефан Ристовски, како и сите останати наши играчи не беше премногу расположен по мечот, особено не по она што го одиграа во првиот дел.
„Едноставно на полувреме се погледнавме и си рековме дека не може така да продолжиме. Шпанија е друга димензија, пресилен тим со супер играчи. Заслужена победа за гостите. За голот што да кажам, се најдов во добра ситуација, ја шутнав топката и погодив“ изјави Ристовски.



Датум: 11.06.2017, 23:20
Статијата е прочитана 2784 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense