| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.04.2017

Јасир Асани во нападот на Победа

Прилепчани го претставија своето најголемо летно засилување. Екс фудбалерот на Вардар и Шкупи, од денеска е ново име во таборот на прилепчани

Трансфер „бомба“ во Прилеп. Јасир Асани е новото име во Победа, тоа е најголемото засилување во таборот на прилепчани во летниот преоден рок. Овој трансфер навистина е големо изненадување ако се знае дека Јасир Асани е некогашен играч на Вардар и Шкупи, и се очекуваше, откако ги напушти чаирчани, да се пресели во Албанија.Датум: 24.07.2017, 18:41
Статијата е прочитана 5412 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense