| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.09.2017

СКАНДАЛ! Екстра скапа Арена: Вардар плаќа околу 35.000 евра

Со одлука на раководството на ЈПССДП, цените за користење на Арената се зголемуваат трипати

Навистина чудно, скандалозно. Со одлука на ЈППСДП, така барем велат нашите информации, цените за користење на Арената се зголемуваат дури три пати. Па така Вардар за мечот со Зенит треба да плати околу 35.000 евра. Навистина астрономска цена.
За натпревар од Првата лига цената од 1.000 евра скокна на околу 3.000 евра, додека за ноќен натпревар, треба да се плати близу 6.000 евра. Па кој сака нека повели, нека игра на Арената „Филип Втори“.

 Датум: 12.09.2017, 16:03
Статијата е прочитана 9523 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense