| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2018

Станковски: Задоволен сум, момците одиграа како што се договоривме

Тренерот на Работнички задоволен од настапот на неговите фудбалери и победата над соседот Вардар

Прва победа нa  Работнички во пролетниот дел од шампионатот, по она реми со Ренова и поразот од Пелистер во Битола. На „Филип Втори“ беше соборен градскиот ривал Вардар со 2:1 благодарение на двата погодоци во раната фаза од мечот. Тренерот на „Романтичарите“ Горан Станковски е задоволен од епилогот:
Пред почетокот ги анализиравме нашите проблеми и мислам дека полека ги корегираме и морам да бидам задоволен од денешното издание на момците. Мечот се одвиваше како што планиравме, поведовме и потоа моравме да ја чуваме стекната предност“, изјави Станковски.

Работнички даде два гола по првите шест минути, но Станковски вели дека не беа само тие пресуден фактор за победата.
Не беше само тоа пресудно за нашиот триумф. Момците одиграа одлично 90 минути, го дадоа максимумот и одговорија на задачите што  им беа поставени. Целта ни беше да нападнеме, а уште на почетокот ни се оствари тоа што го сакавме“, додаде тренерот на Работнички.Датум: 24.02.2018, 16:43
Статијата е прочитана 396 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense