| контакт | маркетинг

20.03.2017

Авионска фарса

За време на натпреварот меѓу ВБА и Арсенал се случи интересен момент. Над стадионот летаа два авиони, едниот со порака до Венгер да си оди, а другиот носеше транспарент со поддршка за Французинот.

Интересно е што првиот авион го изнајмиле Кинези, а другиот навивачи на Арсенал од Хонг Конг. А Венгер во меѓувреме изјави дека донел одлука околу својата иднина меѓутоа ќе ја каже кога ќе дојде време за тоа. Медиумите шпекулираат дека е најден компромис и дека Венгер ќе потпише продолжување на една, а не на две сезони и со тоа ќе му овозможат на вистински начин да се прости од клубот.Датум: 20.03.2017, 10:22
Статијата е прочитана 538 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense