| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.06.2017

Хусмани и Домжале нови владетели во купот на Словенија (ФОТО)

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија со својот тим успеаја да го освојат купот на Словенија откако во финалето ја совладаа Олимпија со 1:0

Зени Хусмани со екипата на Домжале успеаја да ја освојат титулата во Купот на Словенија. Поранешниот младински репрезентативец ги одигра сите 90 минути во големиот успех на Домжале над Олимпија Љубљана од 1:0. Стрелец на единствениот погодок вреден за титула беше Добровољиќ во 61. минута.
Како што е и редот, по остварувањето на овој успех следеше и прослава, како и задолжително фотографирање со трофејот.Датум: 01.06.2017, 11:42
Статијата е прочитана 772 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense