| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.04.2017

Ставрев во Тетово, Мечкаровски под „Тумбе Кафе“

Нашите најдобри судии се делегирани за двете реванш средби во 1/2 финалето во Купот на Македонија кои се играат во среда

Александар Ставрев е делегиран за главен судија на реванш средбата од 1/2 финалето во Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар. Додека Димитар Мечкаровски ќе биде на „центарот“ на дуелот меѓу Пелистер и Брегалница.

1/2 финале куп на Макединија (реванши)
19.04.2017 (СРЕДА) 16 Ч
ТЕТОВО: ШКЕНДИЈА - ВАРДАР (3:1) - Александар Ставрев
БИТОЛА: ПЕЛИСТЕР - БРЕГАЛНИЦА (2:2) - Димитар Мечкаровски

*Во загради се резултатите од првите мечеви
 Датум: 14.04.2017, 12:22
Статијата е прочитана 2649 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense