| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.06.2017

Ибраими и Шкендија се договорија, се чека промоција

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Агим Ибраими е пред потпис со тетовските „црвено-црни“.

Агим Ибраими веќе остварил средба со челниците на клубот и дал зелено светло, па во следните денови се очекува негова промоција.

Некогашниот репрезентативец минатата сезона го носеше дресот на Астана, но поради повреда не играше многу. Летово за него се интересираше тимот на Љубљана. Ова е втор обид на тетовскиот тим во своите редови да го донесе Ибраими, кој ќе биде големо засилување.Датум: 24.06.2017, 17:38
Статијата е прочитана 10254 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense