| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.06.2017

Елмас е новото наше фудбалско чудо

Мега талентот на Работнички синоќа имаше супердеби во дресот на нашата репрезентација, на моменти си поигруваше со шпанските „ѕвезди“


Влезе на почетокот од второто полувреме и веднаш внесе свежина во нашите редови на синоќешната средба со „Фуријата“. Да, Елиф Елмас е новото наше фудбалско чудо. Мега талентот на Работнички израснува во класа за себе. Милина беше како на моменти просто си поигруваше со големите шпански „ѕвезди“. Не се исплаши од нив напротив, во тие 45 минути се однесуваше на теренот како ова да му е 30. а не први меч во дресот на нашата најдобра репрезентација.Датум: 12.06.2017, 10:55
Статијата е прочитана 6974 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense