| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018

Беласица подобра од Тиквеш

Второлигашите спарингуваа во Дојран, а подобар лидерот на конкуренцијата Исток.

Тимот на Беласица со голот на новајлијата Мартин Мирчевски, како и на Миле Костовски со 2:0 предмалку го совлада тимот на Тиквеш на подготвителниот меч одигран во Дојран. Струмичани се на базични подготовки во „Истатов“ веќе неколку дена, а ова беше прв пријателски натпревар одигран таму.


 Датум: 31.01.2018, 16:10
Статијата е прочитана 786 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense