| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Вујчиќ нема да може против „својот“ Работнички

Искусниот играч за врска сеуште е ровит и не ја залечи повредата, па ќе мора да го пропушти и мечот против Работнички.


Штефан Вујчиќ ќе мора да го пропушти мечот против Работнички поради повреда. Играчот за врска не е сеуште залечен, иако настапи против Шкендија, па ќе мора да паузира уште неколку дена. Тоа значи дека в недела нема да може да помогне за неговиот Шкупи во моментов на мечот против некогашниот негов тим Работнички.
Од друга страна пак, сите останати фудбалери кои се во ростерот на Шкупи се фит односно добија право на настап за клубот. Сите интернационалци кои се доведени, вклучувајќиго тука и Валентин Кочоски се во комбинација и ќе се надеваат на минутажа в недела. Мечот се игра на стадионот Борис Трајковски в недела, со почеток од 14:00 часот.Датум: 01.03.2018, 19:22
Статијата е прочитана 858 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense