| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.03.2017

Трапановски на проба во Брондби

Младиот талент на Академија Пандев пред трансфер во данскиот тим

Кристијан Трапановски деновиве ќе треба да го комплетира трансферот во данскиот прволигаш Брондби. Младиот фудбалер на Академија Пандев моментално се наоѓа на тестови во оваа екипа. Трапановски е еден од најталентираните играчи од нашата земја, кој што беше и дел од италијанскиот Интер.

Трапановски е и стандарден член на репрезентацијата до 17 години.Датум: 14.03.2017, 19:46
Статијата е прочитана 5006 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense