| контакт | маркетинг
19.01.2018
Откако синоќа и официјално беше промовиран во дресот на тимот од Унгарија, екс - вардарецот денеска го одработи и првиот тренинг со својот нов тим во Бенидром (Шпанија), каде тимот од Секешфехервар е на подготовки
19.01.2018
„Доведовме тоа што го сакаме, недостига можеби уште едно име во нападот па да кажеме дека сме завршиле со зимскиот преоден рок“ вели тренерот на „романтичарите“ Горан Станковски
19.01.2018
„Силва потпиша на една година со Ренова, тој утринава го одработи првиот тренинг. Емран Рамадани не е повеќе наш играч, тој си замина“ ни изјави Влатко Костов
19.01.2018
На списокот патници за подготовките во Турција и овојпат ги нема Бесарт Абдурахими и Џелил Асани, нема да патува ниту повредениот Ербин Зејнулаи
19.01.2018
„Кариоката“ веќе се приклучи на подготовките на шампионот во Анталија
18.01.2018
Вечерва и официјално фудбалерот од средниот ред стана дел од унгарскиот вицепрвак
18.01.2018
Предмалку на стадионот во Ѓорче Петров, Шкупи и Дрита Гњилане одиграа 1:1.
18.01.2018
Во Дебар Маало се пофалија со новата гарнитура дресови, кои имаат различен дизајн од колку досега.
18.01.2018
*Комисијата за спорт на општина Штип на вчерашната седница одлучи на ФК Брегалница за новата сезона да и се доделат 150.000 евра
18.01.2018
Македонија сега се наоѓа на 73. место, за разлика од декемвриската ранг листа на која бевме три места подолу односно 76.
17.01.2018
Последни од сите наши прволигашки клубови, битолчани под водство на новиот тренер Марјан Секуловски денеска означија старт на зимските подготовки
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.01.2018
19.01.2018
19.01.2018
19.01.2018
19.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense