| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.03.2017

Биљали дел од Хака

Интернационалецот својата кариера ќе ја продолжи во Скандинавија

Љутви Биљали својата кариера ќе ја продолжи својата кариера во финскиот тим  Хака. Младиот офанзивец, веќе е претставен во новиот клуб и ќе настапува во следниот период. Во овој тим своевремено настапуваше поранешниот македонски репрезентативец Неби Мустафи. Биљали изминативе сезони беше дел од екипите на Металург, Силекс и Влазерими. Ова не му е прв излет на интернационална сцена затоа што своевремено беше дел од Словенечките Интерблок и Целје.Датум: 27.03.2017, 19:17
Статијата е прочитана 2990 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense