| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.03.2017

Бејтулаи ќе ги пропушти „романтичарите“

Репрезентативецот и играчот на Шкендија дури од понеделник ќе почне со тренинзи, и тоа со намален интензитет. Тоа значи дека Бејтулаи сигурно ги пропушта дуелите со „лавовите“ и „романтичарите“


Ако за Ферхан Буба Хасани вестите се добри и велат дека капитенот и најдобар фудбалер на Шкендија, веќе почна со тренинзи и многу бргу ќе се врати во стартниот состав на тетовци, тоа не може да се каже за Егзон Бејтулаи. Младиот стопер на „црвено-црните“ и актуелен репрезентативец сè уште е на строго мирување и допрва ќе почне со тренинзи. Како што велат информациите, Бејтулаи ќе почне со тренинзи, и тоа со намален интензитет, дури од понеделник - вторник, и тоа секако значи дека Бејтулаи не ќе може да игра не само со Македонија ЃП в недела туку и со Работнички, дерби кое се игра следната среда.

Повеќе во денешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 29.03.2017, 11:54
Статијата е прочитана 1159 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense