| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.06.2017

На Вардар му се падна Малме


Нашиот шампион во 2.квалификациско коло во ЛШ силите ќе ги одмери со првакот на Шведска

Вардар ќе игра со Малме во 2.квалификациско коло во ЛШ. Така сакаше ждрепката која не го сакаше нашиот првак денеска во Нион. Малме е еден од најтешите ривали кои четата на тренерот Седлоски можеше да ги добие. Првиот меч се игра во Шведска на 11/12 јули, додека ревншот најверојатно во Струмица на 18/19 јули.
Инаку Малме е вкупно 19 пати првак на својата земја, лански учесник во групната фаза од Лигата на Шампионите. Сепак треба да се верува во нашиот шампион, дека со малку повеќе среќа ќе можеме да се радуваме на пласман понатаму.Датум: 19.06.2017, 12:38
Статијата е прочитана 4571 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense