| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.03.2017

ФФМ и МВР ЌЕ „ЧЕШЛААТ“: Сомнеж за три „местенки“ во Македонија

Фудбалската федерација на Македонија на својот официјален сајт објави дека постои сомневање за три наместени натпревари во пролетниот дел

Инспектори од Министерството за внатрешни работи (МВР) во соработка со одделот за интегритет и безбедност во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) отвори истрага за евентуално наместени три натпревари одиграни во пролетниот дел од Македонската фудбалска лига.
До одделот за интегритет во ФФМ преку телефонската линија за пријавување неправилности на фудбалските натпревари 0800-15-800 прифатена е дојава за недозволено влијание и нерегуларности на три натпревари од МФЛ.
„Одделот за интегритет во рамки на ФФМ одлучи случајот да го предаде на полицијата од која ќе бара истрага. Органите и телата при ФФМ ќе спроведат истрага, веќе формираа предмети во насока на утврдување на вистината и регуларноста на исходот на натпреварите кои сега се предмет и на МВР“ изјави Роберт Марковиќ, раководител на одделот за интегритет и безбедност во ФФМ.Датум: 30.03.2017, 15:00
Статијата е прочитана 7635 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense