| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.04.2017

Пелистер ќе мора без Илијоски и против Вардар

Искусниот напаѓач на „зелените“ е повреден и не ќе може да настапи на вечното дерби во недела во Скопје

Баже Илијоски е повреден, токму поради тоа тој не беше во составот на вчерашниот меч со Силекс. Полоша вест за битолскиот клуб е таа што Илијоски  не ќе може да игра и против Вардар на вечното дерби кое се игра во недела во Скопје.



Датум: 06.04.2017, 16:46
Статијата е прочитана 2361 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense