| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2017

Денеска Вардар последен ден одмора, утре од 11 ЧАСОТ почнува со тренинзи

Вардарци од утре во својот тренинг камп, стартуваат со зимските подготовки

Шампионот Вардар денеска го има последниот ден од одморот, а од утре почнува со тренинзите за пролетниот дел. Експедицијата утре ќе го има првиот тренинг, а во Скопје останува до 16. јануари, кога заминува во Анталија, и таму останува до 7. февруари.

Распоредот на натпревари во Анталија е:

20.01. - Пахтакор (Узбекистан)

23.01. - Берое (Бугарија)

27.01. - Черноморец Одеса (Украина)

31.01. - Заглебје Лубин (Полска)

03.02. - Словачко (Чешка)

04.02. - Дукла Прага (Чешка)

 Датум: 08.01.2018, 14:54
Статијата е прочитана 405 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense