| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.06.2017

ЕКСКЛУЗИВНО: Талент на Интер ќе игра за „Пандев“


Македонски спорт диознава дека Зе Турбо е фудбалерот кој во наредната сезона се очекува да игра за Академија Пандев. Тој од Интер оди на позајмица во Струмица

 

Жуниор Жозе Зе Турбо е најавен како големо засилуивање за Академија Пандев. Голгетерот од Гвинеа Бусао кој има 20 години доаѓа во Струмица како отстапен фудбалер од големиот Интер. Со овој трансфер треба да стартуваат серијата на засилувања кај новиот прволигаш кој благодарение на Горан Пандев летово треба ангажира неколкумина млади и надежни фудбалери од големи екипи.

Академија Пандев денеска ги продолжи договорите со Зоран Балдовалиев, Сашко Пандев и Диме Димов. Од екипата си замина Валентин Кочовски.


*Повеќе во утрешното печатено издание на Македонски Спорт

 Датум: 15.06.2017, 21:28
Статијата е прочитана 9384 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense