| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.017

Шкендија го договори и Авдили

Тетовци најдоа замена за Марко Јовановски на голманската позиција


Илир Авдили (27) е второто ново име во редовите на Шкендија. Голманот од Косово, како што велат нашите информации, е договорен со тетовските „црвено-црни“, па така се очекува во секој момент да ѝ биде промовиран на јавноста како нов чувар на мрежата. Откако остана без Марко Јовановски, кој, пак, се пресели во Пелистер, Шкендија веднаш реагираше и успеа да го доведе ексголманот на Тирана и на Љачи, клубови од Албанија.Датум: 14.06.2017, 10:31
Статијата е прочитана 2660 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense